Na zabawę i naukę nigdy nie jest za późno!
Pod takim hasłem w niedzielę 12 lipca w Podzamczu Chęcińskim spotkali się seniorzy naszego regionu zaproszeni przez Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Gościem honorowym była wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Renata Janik.

Przygotowano bardzo interesujący program, w którym uczestniczyły liczne grupy seniorskie naszego regionu min. z Chęcin, Morawicy, Kazimierzy Wlk., Małogoszcza, Oksy, Piekoszowa. Kielecka Rada Seniorów miała także swoją reprezentację.
Plan spotkania obejmował także zwiedzanie Dworku Starostów Chęcińskich. Przewodnik opowiadał jego historię i legendy z nim związane. Przedstawiciele Kieleckiej Rady Seniorów byli uważnymi słuchaczami, bo nieco później odbył się konkurs wiedzy n/t temat i uzyskaliśmy I miejsce.
Gospodarze zorganizowali atrakcyjny pokaz Laboratorium Chemicznego. Wybuchały gejzery, wypływała lawa piany, która rosła w oczach i kamieniały róże zanurzone w ciekłym azocie. Bardzo widowiskowe doświadczenia chemiczne.
Dużo emocji wśród uczestników i publiczności wzbudził konkurs na najpiękniejszy kosz piknikowy. Oprócz dekoracyjnych koszy na stołach zagościły różne smakołyki przygotowane osobiście przez grupy seniorskie. W tej kategorii zwycięzcą został Klub Seniora z Morawicy “Zawsze Młodzi” oraz ex aequo Chęciński UTW.
Przy okazji wesołej zabawy można było zrobić zakupy na stoiskach z rękodziełem i kosmetykami do pielęgnacji ciała. Stanowisko medyczne zapraszało na porady medyczne i podstawowe pomiary krwi.

Mimo nieco deszczowej pogody impreza dla seniorów udała się znakomicie.
Bardzo dziękujemy gospodarzom za miłe spotkanie i możliwość integracji środowiska seniorskiego.

Jadwiga Dula
Kielce dn. 16.07.2019