Wielkie święto Seniorów już tej jesieni w Kielcach !

„Kielce Seniorom. 60+ to nie wiek, to styl życia” to pionierskie w skali kraju wydarzenie o charakterze międzynarodowym skierowane do osób starszych, scalające miejską politykę pro senioralną, biznes targowy i działania służb mundurowych. Kieleckie Dni Seniora odbędą się w dniach 10-12 października. Serdecznie zapraszamy!

KONCEPCJA

„Kielce Seniorom” to wydarzenie, które zostało zainicjowane przez Prezydenta Miasta Kielce, Pana Bogdana Wentę i jest współorganizowane wspólnie z Targami Kielce. Koncepcja eventu wynika z troski Prezydenta Miasta Kielce o seniorów naszego miasta, a jednocześnie jest odpowiedzią na europejskie wskaźniki demograficzne informujące o procesie starzenia się populacji naszego kontynentu. W odpowiedzi na zachodzące zmiany demograficzne Unia Europejska wprowadziła pojęcie „srebrnej gospodarki” (ang. silver economy), związane z działalnością gospodarczą ludności w wieku 50+ oraz jej wpływem na różne sektory gospodarki narodowej. Miasto Kielce nie pozostając obojętnym na statystyki demograficzne postanowiło w ramach wydarzenia „Kielce Seniorom” połączyć miejską politykę pro senioralną mającą na celu poprawę jakości życia osób starszych w naszym mieście., biznes targowy i działania służb mundurowych nakierowane na bezpieczeństwo seniorów.

PROGRAM

10 października, na Rynku, Prezydent Miasta Kielce, pan Bogdan Wenta przekaże Seniorom klucze do bram miasta. Tym samym nastąpi uroczyste otwarcie wydarzenia „Kielce Seniorom”, po którym trwał będzie program artystyczny, a w nim: występy wokalne i taneczne, występy dzieci i seniorów ze świetlic środowiskowych czy inscenizacja znanego wszystkim wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima.

11 października w ramach Dni Seniora odbywać się będzie „Międzynarodowa Konferencja ds. Bezpieczeństwa Seniora”. Udział w wydarzeniu potwierdzili już funkcjonariusze różnych służb z województw ościennych, natomiast z miast Winnica i Gotha międzynarodowym partnerem merytorycznym będą oficerowie policji, straży pożarnej, straży miejskiej. Istotnym partnerem będzie odpowiednik polskiego CBPŚ z Erfurtu w Niemczech. Zaproszeni oficerowie będą dyskutować i wymieniać się informacjami o strukturze przestępczości w Europie oraz metodami działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osób starszych. Ponadto swój udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele rady seniora z partnerskiego miasta Gotha.

12 października środek ciężkości wydarzenia przeniesie się do Targów Kielce. Tu od godz. 10:00 trwać będą Międzynarodowe Targi Seniora. Na odwiedzających czeka szeroka oferta produktów i usług przygotowana przez polskich i zagranicznych Wystawców reprezentujących:
– uzdrowiska i sanatoria,
– hotele, biura podróży,
– domy seniora,
– domy opiekuńczo-lecznicze,
– producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego oraz
nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych,
– firmy z branż: medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, sportowej odzieżowej.

Oferta targowa uzupełniona została atrakcjami, a wśród nich:
– bezpłatne badania i konsultacje,
– zajęcia fitness,
– instruktaż nordic walking,
– nauka tańca towarzyskiego,
– pokaz mody,
– spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. aktorką, gwiazda serialu “M jak Miłość” – Teresą Lipowską,
– występy artystyczne znanych i lubianych zespołów wokalno-tanecznych,
– konkursy z nagrodami,
– zabawa z DJ WIKĄ… i wiele wiele innych atrakcji!

Hasłem przewodnim: „Kielce Seniorom. 60+ to nie wiek. To styl życia” zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w programie. Zapraszamy do wspólnego i rodzinnego spędzenia czasu z Waszymi Seniorami, a czytających tę treść prosimy o przekazanie informacji o wydarzeniu swoim bliskim i znajomym Seniorom.

Uczestnikom gwarantujemy pozytywne wrażenia, owocne dyskusje i miłe spotkania. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pomysłami w zakresie budowania przestrzeni i atmosfery przyjaznej Seniorom.

Udział w każdym punkcie programu jest BEZPŁATNY.